تبلیغات
کجایید ای شهیدان خدایی ... - سردار شهید حسین امین مقدم

سردار شهید حسین امین مقدم

شهدای شهرستان کاشمر

 

سردار شهید حسین امین مقدم

 

نام پدر : امین الله

محل تولد : کاشمر

تاریخ تولد : 1336

تحصیلات : کارشناسی ارشد ( مهندسی مکانیک )

شغل : پاسدار

وضعیت تأهل : متأهل

مسئولیت : معاونت عملیات

عضویت : رسمی

واحد و یگان خدمتی : تیپ امام صادق (ع)

ارگان اعزام کننده : سپاه

محل شهادت : جزیره مجنون

عملیات : خیبر

تاریخ شهادت : 5/12/1362

مدت حضور در جبهه : 2 سال

مزار شهید : آرامگاه شهید مدرس کاشمر (گلزار شهدا)

 

زندگی نامه شهید :

 

سردار شهید حسین امین مقدم فرزند امین الله  در سال 1336 در کاشمر متولد شد. امین مقدم تحصیلات خود را تا پنجم دبیرستان آن زمان در کاشمر سپری کرد و برای فعالیت بیشتر برای انقلاب سال ششم دبیرستان را در مشهد گذراند.

در سال 1356 در رشته مکانیک دانشگاه تبریز قبول شد و در محیط دانشگاه به فعالیت های سیاسی خود ادامه داد. در واقعه 11 دی ماه قم و 29 بهمن 1356 تبریز نقش فعالی داشت و در همین زمینه مدت ها تحت تعقیب بود که چند بار هم بازداشت شد.او در صحنه های 17 شهریور و 13 آبان و بهمن 57 حضور داشت .

بعد از پیروزی انقلاب مسئولیت تشکیل هیئت 7 نفره واگذاری زمین جنوب خراسان به ایشان محول شد. در سال 1359 ازدواج کرد و حاصل زندگی مشترک او  دو فرزند است . در سال 1360 به عضویت شورای فرماندهی سپاه در آمد و مسئولیت بسیج مستضعفان کاشمر را نیز به عهده گرفت . وی با اصرار فراوان به جبهه اعزام و در قسمت طرح و عملیات تیپ امام صادق (ع) مشغول به خدمت شد. در عملیات های مختلف شرکت کرد و نقش زیادی در عملیات والفجر 4 داشت. وی در عملیات خیبر، در حالی که فرمانده عملیات تیپ امام صادق (ع) بود ، در تاریخ 5/12/1362 در جزیره مجنون به شهادت رسید و پیکر او را در جوار مرقد شهید مدرس به خاک سپردند.

 

قسمتی از وصیت نامه شهید :

 

ما در عصری قرار گرفته ایم که شاید بتوان گفت در طول تاریخ، خداوند بیشترین نعماتش را بر ما ارزانی داشته است. نعمت حکومت اسلامی، نعمت وجود رهبری همچون امام خمینی (ر ه)، نعمت زدوده شدن آثار کفر و نفاق و شرک و فساد و ... هم اکنون ایران اسلامی مقتدرترین حکومت جهان است. اگر چه قدرت ها سلاح و موشک دارند، در مقابل ما، ایمان، امام زمان(عج)،خداوند قادر و عشق به اینها را داریم. لذا پشت ما گرم و محکم است و از هیچ چیزی جز خدا ترس و هراسی نداریم.

خواهران و برادران ، قدر این همه نعمات را بدانید و خدا را شکر کنید و با جان و مال حامی این همه نعمات باشید. برادرانی که در نهاد های انقلابی خدمت می کنید، محیط خودتان را با گرمی و صفای ایمان و اخوت اسلامی روشن کنید.

همسرم ، فرزندانم را طوری تربیت کنید که از رهروان راه سید الشهداء(ع) و زینب کبری (س) باشند و در این دنیا خدمت گذار به اسلام و در آن دنیا افتخارم باشند.

پدر و مادر گرامی ، برای من گریه نکنید، شما را به صبر دعوت می کنم چون خداوند با صابران است.

 

 

موضوع: شهدای شهرستان کاشمر، زندگینامه شهدا،
برچسب ها: شهدای شهرستان كاشمر،
[ 1393/01/29 ] [ 05:24 ب.ظ ] [ علی پور ]